Rada Programowa


dr Irena Ożóg

Rada Programowa

Partner Zarządzający w Kancelarii Ożóg Tomczykowski Sp. z o.o. Doradca podatkowy oraz doktor ekonomii. Jako dyrektor departamentu, a następnie wiceminister w Ministerstwie Finansów, współtworzyła i nadzorowała polski system podatkowy. Od ponad dwudziestu lat wykłada finanse publiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim, a także prowadzi warsztaty z praktyki podatkowej. Członek Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan oraz minister w Gabinecie Cieni BCC.


prof. dr hab. Adam Mariański

Rada Programowa

Doradca podatkowy, adwokat, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Partner Zarządzający w Mariański Group. Od stycznia br. Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych, ekspert Business Centre ds. sukcesji biznesu i restrukturyzacji, współpracownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego, członek zarządu polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (IFA). Jest członkiem Komitetu Akademickiego Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego, a także Rady Programowej „Przeglądu Podatkowego”.


Tomasz Siennicki

Rada Programowa

Wspólnik w kancelarii Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał początkowo w organach podatkowych. Od kilkunastu lat wykonuje zawód doradcy podatkowego, doradzając klientom z większości branż, przede wszystkim paliwowej, energetycznej, budowlanej i reklamowej oraz reprezentując ich w sporach z organami podatkowymi. Prowadzi wykłady na Podyplomowym Studium Prawa Podatkowego na Uczelni im. Łazarskiego w Warszawie.


Rafał Ciołek

Rada Programowa

Partner kierujący zespołem ds. podatku dochodowego od osób prawnych w KPMG w Polsce, zajmuje się doradztwem podatkowym od ponad 20lat. Jest doradcą podatkowym oraz członkiem IFA; absolwent ekonomii w SGH, gdzie ukończył również studia doktoranckie przy Kolegium Zarządzania i Finansów, autor licznych publikacji z dziedziny prawa podatkowego, w tym pierwszej kompleksowej publikacji poświęconej niedostatecznej kapitalizacji oraz współautor raportu nt. transgranicznych restrukturyzacji przedsiębiorstw opublikowanego w Cahiers de droit fiscal international 2011; w latach 2013, 2014 i 2015 wybrany jako najlepszy w Polsce specjalista w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych w rankingu firm i doradców podatkowych dziennika Rzeczpospolita.


Andrzej Nikończyk

Rada Programowa

Wspólnik kancelarii podatkowej Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy, doradca podatkowy, prawnik, członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, Przewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, Wiceprzewodniczący Sądu Dyscyplinarnego KIDP. Doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizujący się w zagadnieniach podatku VAT, reprezentuje z sukcesami licznych klientów polskich i międzynarodowych w postępowaniach podatkowych.


Redaktor

RODO Redaktor

Katarzyna Brzozowska – redaktor prowadzący i merytoryczny, prawnik specjalizujący się w prawie podatkowym i rachunkowości. Od kilkunastu lat zajmuje się przygotowywaniem publikacji papierowych i online w Wiedza i Praktyka sp. z o.o.

E-mail do redakcji: kancelariapodatkowa@wip.pl


Wydawca:

Partners

Marta Grabowska-Peda – starszy menedżer produktu, prawnik, specjalista ds. prawa podatkowego i rachunkowości. Od kilkunastu lat zajmuje się przygotowywaniem i promocją publikacji papierowych i online w Wiedza i Praktyka sp. z o.o.

Zostań ekspertem czasopisma „Kancelaria Podatkowa w Praktyce”


Jeśli masz duże, praktyczne doświadczenie w stosowaniu przepisów finansach i rachunkowości i chcesz podzielić się swoją wiedzą z naszymi Czytelnikami, zapraszamy do kontaktu. Twoje porady mogą pomóc innym rozwiązać istotny problem.
Email: kancelariapodatkowa@wip.pl

wiper-pixel